A Bajcsy-Zsilinszky utcában zajló ivóvízvezeték-csere munkálatairól tartott helyszíni tájékoztatót dr. Gémesi György polgármester és dr. Györfi Beáta alpolgármester, a körzet önkormányzati képviselője. A beruházást a DMRV végzi, a munkálatok tavasszal, húsvét után kezdődtek el az utca teljes hosszában.
A helyszínen elhangzott: a több mint 50-60 éves vezetékek cseréje régóta esedékes volt, a mostani fejlesztés pedig egy nagyobb ivóvízhálózat-rekonstrukciós program része. A munkálatok során mintegy 300 méteres szakaszon cserélik ki a régi vezetéket, a fejlesztés később az Állomás úton, a vasútállomás és a Palotakert lakótelep között, folytatódik majd.
Dr. Györfi Beáta hangsúlyozta, hogy bár a kivitelező nem az önkormányzat, a város és a körzet képviselőjeként folyamatosan figyelemmel kísérik a beruházást, és továbbítják a lakossági, illetve üzlet tulajdonosi jelzéseket a kivitelező felé. Mint mondta, a Bajcsy-Zsilinszky utca kiemelten forgalmas része Gödöllőnek, ezért különösen fontos, hogy a munkák a lehető legkevesebb kellemetlenséggel járjanak.
A kivitelező ígérete szerint az adott napon feltárt szakaszokat még aznap betemetik vagy átjárhatóvá teszik, hogy a lakók és az üzletek megközelíthetősége biztosított maradjon. Az utca jelenleg egyirányúsított, ami ugyan nehezíti a közlekedést és a parkolást, de a tapasztalatok szerint az autósok fegyelmezetten alkalmazkodnak a forgalmi rendhez.
A tájékoztatón elhangzott az is, hogy az átkötési munkálatok várhatóan június elején történnek meg, amely egy rövid ideig vízszünettel jár majd. Erről a DMRV előzetesen tájékoztatja az érintett lakókat és üzleteket.
