Waldorf-konferencia

Harminckilenc ország képviselői jöttek el Gödöllőre
Harminckilenc ország képviselői jöttek el Gödöllőre
Az elmúlt hetekben két nagysza­bású eseménynek is otthont adott a gödöllői Waldorf-iskola.

Röviddel húsvét után, április 24-én és 25-én rendeztük meg az Országos Waldorf Óvodapedagógus Találkozót és Konferenciát. A döntés, hogy 2025-ben a Gödöllői Szabad Waldorf Óvoda vállalja a házigazda szerepét, 2024 júniusában született, az előkészítő munka és az ötletelés is akkor kezdődött. A helyszínt a rendezvény nagysága miatt a gödöllői Waldorf-iskola és a MATE Tessedik Sámuel úti konferenciaterme biztosította.

Utoljára Gödöllőn 1997-ben volt országos találkozó, 15 fő részvételével. 2025-ben 172-en regisztráltak, 45 óvodából, és 2 kezdeményezésből érkeztek pedagógusok. A rendezvényen 4 szakmai előadást hallhattak a jelenlévők, külföldi és magyar előadók tolmácsolásában, művészeti és színházi élményhez juthattak, s 7-7 munkacsoportban dolgozhattak, az első nap művészeti és mozgásos, a második nap szakmai munkacsoportokban. 

A résztvevők visszajelzései alapján egy igen magas színvonalú, mély szellemi táplálékot nyújtó konferenciát sikerült megvalósítani.

Április 28-tól május 3-ig pedig az IASWECE (Nemzetközi Szövetség a Waldorf Kisgyermekkori Nevelésért) Találkozót és Konferenciát tartottuk, amelynek ugyancsak a gödöllői Waldorf-iskola volt a helyszíne.

Az IASWECE tagjai világszerte olyan országok, amelyek már Waldorf-szövetséggel rendelkeznek. Magyarország 2008 óta tagja a szervezetnek. Az országok képviselői évente kétszer találkoznak valamelyik tagországban.

Legutóbb Magyarországon 2010-ben rendezték meg a konferenciát, akkor még csak 25 taggal, idén már 39 ország képviselői vettek részt rajta – ezek közül Horvátországból és Argentínából csatlakoztak újonnan –, akik a világ minden részéről érkeztek, például Ázsiából, Ausztráliából, Észak- és Dél-Afrikából, Új-Zélandról, Észak- és Dél-Amerikából, továbbá több európai országból is.

Ez a találkozó is nagyon tartalmas, színvonalas volt a visszajelzések alapján. Gödöllőt mindenki megkedvelte a szép kastély és a sok parkja miatt, a gödöllői Waldorf-iskola vendégszeretetét, a tanárok és szülők kedvességét is nagyra értékelték a résztvevők.

Horváthné Gfellner Csilla, a Gödöllői Szabad Waldorf óvoda vezetője és Kiss Joli IASWECE-képviselő

Filep-Pintér Eszter: A csók

A HÉV-megálló melletti járdaszigeten állnak. A madarak éppoly szenvtelenül szállnak egyik ágról a másikra, mint ahogy az emberek haladnak autón, motoron vagy épp gyalog egyik pontból a másikba. A hév...

BAGOLY KÖNYVESBOLT AJÁNLÓJA

Bohumil Hrabal: Hóvirágünnep „… hát igen, a világ mindig gyönyörű, nem azért, mintha valóban az volna, hanem azért, mert én úgy látom …” – Bohumil Hrabal: Táncórák idősebbeknek és haladóknak....

Dr. Varga Péter, a Gödöllői Semmelweis Egészségközpont új igazgatója

„Sok pozitív visszajelzést kapunk”

A megelőzésen túl milyen célt szolgál a gödöllői szűrőprogram? – kérdeztük dr. Varga Péter igazgatót. A gödöllői lakosság egészségi állapotáról és egészségmagatartásáról részletes felmérés készült. A szűrővizsgálatok eredményeit ezzel összevetve...