Pingponggal ünnepelt a város

Ünnepélyes díjkiosztó dr. Györfi Beáta alpolgármesterrel
Ünnepélyes díjkiosztó dr. Györfi Beáta alpolgármesterrel

Lezárult a Gödöllői városrészek közötti amatőr asztalitenisz-bajnokság 2024/2025-ös szezonja. A jubileumi, tizedik évad méltó módon ért véget: izgalmas mérkőzések, szoros helyezések, majd végül ünnepélyes eredményhirdetés jellemezte a szezont, ahol dr. Györfi Beáta alpolgármester és Nagy Péter, a szervezőbizottság tagja adta át a díjakat.

A bajnokság ötlete a Csanak és a Fenyves közötti barátságos pingpongmérkőzésekből fakadt. Az évek során a kezdeményezés annyira népszerű lett, hogy 18 csapat között, két ligában zajlanak a küzdelmek.

A csapatok összetétele rugalmas: bár egy városrészt képviselnek, de azért nem veszik túl szigorúan, hogy minden játékos abban a városrészben lakjon, így baráti társaságok, munkatársak is együtt játszhatnak. Egy csapatban minimum öt főnek kell lennie. 

Ami az idei szezont illeti, az A liga győztese a Csanak 1 csapata lett, második a Fenyves, míg bronzérmes a Palotakert-KONE csapata. Negyedik a Laza Csuklók, ötödik a V. Galaxisok, hatodik a Centrum 1 csapata, hetedik a Röges-Kazinczy, nyolcadik az Idegenlégiósok, kilencedik a Kertváros és tizedik az Egyetem csapata lett. 

A B liga végeredménye a következőképpen alakult: 1. Csanak 2, 2. Külső Körzet, 3. Centrum 2, 4. Máriabesnyőért, 5. Besnyői Piroskékek, 6. Haraszt, 7. Blaháért Társaság, 8. Szent Imre Lányai csapat.

Az idei bajnokság legjobb női játékosa: Elek Gabriella (Szent Imre Lányai csapat), a legjobb férfi játékosa: Bodó Tivadar (Palotakert-KONE csapat).

A rájátszásban szoros küzdelemben az A ligába feljutott a Csanak 2. csapata, és megvédte helyét az A ligában a Kertváros, az Egyetem és a Külső Körzet pedig a B ligában folytatja ősszel.

Az eredményhirdetésen megemlékeztek az elmúlt hónapokban elhunyt pingpongos játékostársakról, Katona Istvánról, Juhász Lászlóról, Dombrádi Jánosról, akik a közösséget önzetlenül szolgálták életükben.

Köszönetet mondtak a szervezők valamennyi játékosnak, szurkoló családtagoknak, a bajnokság megszervezésében nyújtott támogatásért Gödöllő Város Önkormányzatának, a Gödöllői Asztalitenisz Csarnok üzemeltetőjének és a szervezőbizottság tagjainak, dr. Györfi Beátának, Bartha Tibornak és Nagy Péternek is. 

sESCJAvo

Ujj Béla: RUTINGYILKOSNŐ

Áron betöltötte a krisztusi harminchármat, és bár magabiztos férfinak tűnik, a szerelmi élete egy végtelenített TikTok-videóra hasonlít. Ugyanazok az éjjeli üzenetek, ugyanaz a gyors hév, majd néhány hét múlva ugyanaz...

erasmus tig

Törökösök Törökországban

Különleges nemzetközi élményben volt része a Gödöllői Török Ignác Gimnázium 16 diákjának, akik 2026 áprilisában Erasmus+ program keretében Törökországba, Manavgat városába utazhattak. A csereprogram témája a török–magyar történelmi és kulturális...

Névtelen

MEREDEK DÖNTÉSEK

Ne ijedjen meg senki, most dönteni nem kell. A meredek kertek viszont sokaknak problémát okoznak, pedig nem olyan ördöngösség élhető és díszítő felületté alakítani. A legegyszerűbb megoldás az, ha teraszokat...