ADVENTRE készülve

garden-decor-for-holidays
Pár nap és belépünk advent első vasárnapjába, s ezzel az ünnepvárás hónapjába. A lelkünk feldíszítése mellett érdemes a körülöttünk lévő környezetet is díszíteni, dekorálni. Szerencsére utóbbit egyre többen művelik az elmúlt években.

Az üressé vált balkonládákat, kicsit kopár kerteket gyönyörű ünnepi ruhába tudják öltöztetni minimális anyagi ráfordítással, hiszen a természet rengeteg hozzávalót és ötletet kínál.
Az üres balkonládákba fenyőágakat fektetve vagy szúrva, közéjük tobozokat állítva már egy nagyon szép és rendezett külsőt hozhatunk létre ablakaikban, dézsáikban. Fokozhatjuk a hatást esetleg piros bogyós ágakkal, piros masnikkal, gömbökkel is, akinek pedig lehetősége van rá, akár, a mindenhol kapható kicsi ledes lámpákkal is kiegészítheti. Biztos, hogy esténként, de napközben is meseszép látványt fog nyújtani!
Akiknek sok olyan dézsájuk van, amelyek ilyenkor az elnyílt vagy hagymás virágokat rejtik, ugyanezzel a technikával a komor együttest azonnal pompába tudjuk öltöztetni.

box

Mit használhatunk fel? Igazából bármit. Megmetszett ciprusok, tuják, borókák ágait. Bármit, ami örökzöld, ők jól fogják bírni ezt a pár hetet, de akár hónapot, amíg beköszönt majd újra a tavasz. A hosszú borostyánágak is kiválóak, betekerve az ágak közé. Tobozok minden mennyiségben! Akár meg is festhetjük őket fehérre, szép kontrasztot adnak majd a zöld felülettel.
Mi legyen a fákkal, cserjékkel, kerti utakkal? Nos, mindegyikünknek van kedvenc növénye, amit még télen is szeretünk nézegetni, mert szép a formája, legyen az lombhullató vagy örökzöld, de akár egy pergola vagy rózsakapu is. A legnagyobb ködben, szürke időben vagy hóesésben ezek fényfüzérrel való kivilágítása, igazi fényességet hoz majd ezeken a napokon.
A kint telelő kis asztalokat érdemes olyan helyre húzni, ahol rálátásunk van és akár apróbb cserepekkel telerakva és díszítve, esetleg még egy madáretetőt is odahelyezve mutatós karácsonyváró sarkot alakíthatunk ki.

Christmas Window box scaled 1

A fények nagy szerepet játszanak a kertjeinkben, ilyenkor, mikor korán sötétbe borul a táj, ez még jobban felértékelődik. Sok helyen kaphatók időzítővel ellátott ledes gyertyák, napelemmel működő füzérek. Használják! Ám mielőtt az advent beköszönt, fogadjanak el egy tanácsot tőlem. Eljött az idő, hogy az év vége felé lelassuljanak, a pillanatot élvezzék. Akik a kertjeikben élnek, mind jól tudják, hogy a növényeket, a természetet nem lehet siettetni! Feszült, rohanós hetek jönnek, ha hagyják magukat elsodorni. Ne hagyják!
Inkább élvezzék az Önöket körbevevő természeti szépségeket. Ha figyelnek, észre fogják venni.

XltHdaPf

ORSZÁGOS DIÁKOLIMPIA – TÁJÉKOZÓDÁSI FUTÁS

Az idei tájékozódási futó Diákolimpia országos döntőjét Szombathelyen rendezték meg május utolsó hétvégéjén. A megyei fordulókból több mint 500 diák jutott tovább, akik két egyéni és egy váltó számban versengtek...

Irodalmi díj 123

Gödöllői Irodalmi Pályázat

„A hely, ahol élünk, lassan belénk költözik.” Ezzel a mottóval indítjuk útjára a Gödöllői Irodalmi Díj 2026 pályázatot. A témához kapcsolódóan várjuk a szépirodalmi alkotásokat, verseket és novellákat Gödöllő 60...

BAGOLY könyvesbolt AJÁNLÓJA

Bajzáth Mária válogatása: Kertünk népmeséi „Kerek, de nem alma, vörös, de nem rózsa, rétes, de nem béles, kóstoltam, de nem édes. Mi az?” – részlet a műből. Gyorsan elárulom, hogy...