Mintegy kétszáz fős tömeg vett részt a városi fáklyás felvonuláson, amit minden évben március 15-e előestéjén tartanak. A gödöllői fiatalok hagyományos rendezvénye több évtizedes múltra tekint vissza, olyannyira, hogy már szerves része az 1848/49-es forradalom és szabadságharc gödöllői ünnepségeinek.
A résztvevő tömeg a Petőfi-szobornál gyülekezett, ahol Bogdán Gergő, a Török Ignác Gimnázium diákja mondott beszédet. Úgy fogalmazott, március 15.-ben nem a győzelem vagy a vereség a legmegragadóbb, hanem az a pillanat, amikor valaki feláll, és azt mondja, elég volt. A fiatalok 1848-ban nem tudtak hallgatni többé. „Március 15. azt bizonyítja, hogy a fiatalság nem gyengeség. Hogy a fiatalság: erő” – mondta Bogdán Gergő.
Indul a fáklyás felvonulás a Petőfi-szobortól
A Nemzeti dalt Szabados Balázs szavalta el. Mindketten a Török Ignác Gimnázium diákjai. A dalokat a TIG Essence Kórus tagjai adták elő, de a rendezvényen közreműködött a Gödöllői Városi Vegyeskar is. A résztvevők ezután a Kossuth Lajos utcán és a Dózsa György úton 48-as dalokat énekelve vonultak a városi temetőbe, ahol megkoszorúzták az isaszegi csata hősi halottjainak emlékművét.
Gödöllő Város Önkormányzata képviseletében dr. Györfi Beáta és Bárdy Péter alpolgármester, a Gödöllői Lokálpatrióta Klub nevében Varga Györgyi és Molnár Gergely rótta le kegyeletét az emlékműnél. Koszorúkat helyeztek el a Török Ignác Gimnázium, a Gödöllő és Testvérvárosai Baráti Egyesület, valamint testvérvárosaink Gödöllőn tartózkodó képviselői is.
