Történelmi siker: Országos 6. helyen végzett a MATE-GEAC leány vízilabdacsapata

A gödöllői vízilabda eddigi legkiemelkedőbb eredményét érte el a MATE-GEAC leány gyermek korosztályú csapata, miután az előkelő hatodik helyen zárt az országos bajnokságban. A fiatal tehetségek hatalmasat léptek előre az elmúlt időszakban, és bebizonyították, hogy a hazai élvonalban a helyük.

A tavalyi szezonban az akkori U15-ös (gyermek korosztályú) együttes még a legalsó szintről indulva nyerte meg az országos A2-es bajnokságot, ami összesítésben az országos 9. helyet jelentette. Ehhez képest az idei szezonban komoly szintet lépett a gödöllői női vízilabda.

Az országos utánpótlás leánygyermek bajnokság alapszakaszát az 5. helyen zárták, majd a középszakaszban veretlenül, egy kvalifikációs mérkőzést is megnyerve, meggyőző teljesítménnyel jutottak be a lányok az országos nyolcas döntőbe.

A Székesfehérváron megrendezett, háromnapos végjáték első napján, a negyeddöntőben a több évtizedes hagyományokkal rendelkező Dunaújváros ellen ugrottak medencébe a gödöllőiek. A kiélezett, végig teljesen nyílt összecsapáson végül egyetlen góllal, 15–14 arányban maradt alul a csapat, így az 5–8. helyért folytathatták a küzdelmet.

A másnapi mérkőzésen a Szentes ellen hatalmas csatában, 2–7-es állásról fordítva, sikerült 3 góllal, 11–8 arányban diadalmaskodni. A vasárnapi zárómérkőzésen az 5. helyért a Semmelweis OSC ellen ugrottak medencébe a lányok, ám az ellenfél végül egy góllal jobbnak bizonyult, így a MATE-GEAC a rendkívül értékes 6. hellyel térhetett haza.

A működésének mindössze 5. évében járó MATE-GEAC női vízilabda szakosztálya ezzel az eredménnyel feltette a koronát az idei szezonra az U15-ös országos utánpótlás gyermek bajnokságban. A csodálatos csapatmunkán túl az egyéni teljesítmények is önmagukért beszélnek:

Ančić Izabella ebben a korosztályban két évvel fiatalabbként, mindössze 13 évesen lett a bajnokság gólkirálynője 106 góllal, és ezzel meghívót kapott a július végi, U16-os világbajnokságra készülő válogatott keretébe.

Izabellán kívül, Ördögh Dorka, Andrejkovics Anna, Kulcsár Gerda és a kapus, Bak Viktória is a nemzeti csapat edzőtáboraiban nyújtottak kiemelkedő teljesítményt.

A MATE-GEAC Valkai Ági Vízilabda Akadémia idén végérvényesen letette a  névjegyét országos szinten, és egyértelmű jelzést küldött: a jövőben komolyan számolni kell velük a női vízilabdázásban. A klub és a szurkolók méltán remélik, hogy ez a siker a jövőben is rengeteg örömöt és felejthetetlen sportélményt szerez majd a gödöllői sportszerető közönségnek.

3hip1wPY
F Olqysf
4J1J4J9
sESCJAvo

Ujj Béla: RUTINGYILKOSNŐ

Áron betöltötte a krisztusi harminchármat, és bár magabiztos férfinak tűnik, a szerelmi élete egy végtelenített TikTok-videóra hasonlít. Ugyanazok az éjjeli üzenetek, ugyanaz a gyors hév, majd néhány hét múlva ugyanaz...

erasmus tig

Törökösök Törökországban

Különleges nemzetközi élményben volt része a Gödöllői Török Ignác Gimnázium 16 diákjának, akik 2026 áprilisában Erasmus+ program keretében Törökországba, Manavgat városába utazhattak. A csereprogram témája a török–magyar történelmi és kulturális...

Névtelen

MEREDEK DÖNTÉSEK

Ne ijedjen meg senki, most dönteni nem kell. A meredek kertek viszont sokaknak problémát okoznak, pedig nem olyan ördöngösség élhető és díszítő felületté alakítani. A legegyszerűbb megoldás az, ha teraszokat...